• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
2
صبح امروز انجام شد؛

سدهای موجود در خوزستان امکان احداث نیروگاه‌های خورشیدی شناور روی دریاچه سدها را ممکن می‌سازد

  • کد خبر : 5156
  • 09 آبان 1401 - 14:03
سدهای موجود در خوزستان امکان احداث نیروگاه‌های خورشیدی شناور روی دریاچه سدها را ممکن می‌سازد
ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی نقش پدافندی در خصوص امنیت انرژی در کشور داراست.....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: جلسه طرح احداث نیروگاه‌های خورشیدی روی دریاچه سدها با حضور اساتید دانشگاه و رئیس پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان به ریاست محمد خانچی برگزار شد.
خانچی در این جلسه با اشاره به نقش مهم و اساسی انرژی‌های نو و تجدید پذیر در توسعه و بالا بردن رشد و توسعه استان به نقش پدافند غیر عاملی نیروگاه‌های خورشیدی اشاره کرد و افزود: امکان‌سنجی احداث نیروگاه‌های خورشیدی شناور در دریاچه سدها، یکی از الزامات مهم توسعه استان است که مدیریت استان در این خصوص، نگاه ویژه دارد و میطلبد با امکان‌سنجی و بررسی قابلیت‌های موجود علی‌الخصوص سرمایه‌گذار بخش خصوصی، بتوان در این مورد دست به اقدامات مهم و تأثیرگذار در سطح استان زد.

محمد خانچی در ادامه با اشاره به وجود ۶ سد مخزنی در سطح استان که در حال بهره‌برداری هستند و قابلیت استفاده از کانال‌های مربوط به این سدها، توجه دستگاه متولی به این امر را یک الزام دانست و اظهار داشت: با همگرایی و هم‌اندیشی که با دانشگاه‌های استان و دستگاه‌های متولی و با وجود صنایع موجود در استان و مشارکت آنها، امکان احداث این نیروگاه‌ها دور از ذهن نمی‌باشد.
در ابتدای این نشست، اساتید دانشگاه و پارک علم و فناوری و نخبگان حوزه منابع آب و شرکت‌های دانش‌بنیان، به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=5156

ثبت دیدگاه