• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
3
در اندیمشک؛

دستگیری عامل انتشار پخش زنده با محتویات غیر اخلاقی

  • کد خبر : 6300
  • 18 بهمن 1401 - 7:10
دستگیری عامل انتشار پخش زنده با محتویات غیر اخلاقی
انتشار هرگونه محتوای مستهجن در فضای مجازی جرم است.....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شناسایی و دستگیری فردی که با راه‌اندازی صفحه‌ اینستاگرامی اقدام به انتشار محتوای نامتعارف در لایو‌ اینستاگرام می‌کرد، خبر داد.
سرهنگ علی حسینی رئیس پلیس فتا استان خوزستان در تشریح ‏این خبر بیان کرد: طی پایش فضای مجازی توسط تیم رصد پلیس فتا، کارشناسان پلیس فتا شهرستان اندیمشک با صفحه اینستاگرامی مواجه شدند که در آن شخصی اقدام به پخش زنده با موضوعات مجرمانه غیراخلاقی می‌کرد، لذا این موضوع بلافاصله در دستور کار کارشناسان پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: کارشناسان پلیس با انجام اقدامات فنی و تخصصی گرداننده صفحه اینستاگرامی مورد نظر را مورد شناسایی قرار دادند و با ‏هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.
سرهنگ حسینی ادامه داد: متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد اما با مواجهه با مستندات و ادله دیجیتالی جمع آوری شده توسط کارشناسان این پلیس ضمن اعتراف انگیزه خود را بالا بردن تعداد دنبال کننده بیان نمود.
این مقام مسئول ضمن معرفی متهم به دادسرا هشدار داد: انتشار هرگونه محتوای مستهجن در فضای مجازی جرم است و پلیس فتا طی رصد شبانه روزی مجرمین را شناسایی کرده و با آن‌ها برخوردی جدی خواهد کرد.
رئیس پلیس فتا استان خوزستان به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه مصادیق مجرمانه در فضای مجازی بلافاصله موضوع را جهت بررسی با کارشناسان پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰ در میان بگذارید و یا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس‎ cyberpolice.ir ‎ و بخش مرکز فوریت‌های ‏سایبری گزارش دهید.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=6300

ثبت دیدگاه