• برابر با : Saturday - 30 September - 2023
2
خطیب جمعه باغملک؛

سفرهای استانی دولتمردان از مصادیق بارز مردمی بودن دولت است که مورد تمجید رهبر معظم انقلاب قرار گرفت

  • کد خبر : 4023
  • 11 شهریور 1401 - 16:49
سفرهای استانی دولتمردان از مصادیق بارز مردمی بودن دولت است که مورد تمجید رهبر معظم انقلاب قرار گرفت
مدیریت پشت میزی تاثیری زیادی در حل مشکلات نخواهد داشت، مدیر انقلابی بین خود و مردم فاصله ای قرار نمی‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: خطیب جمعه باغملک در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه ضمن دعوت خود و خواهران و برادران ایمانی به رعایت تقوا افزود: تعظیم شعائر الهی نشانه تقوی است، شعائر جمع شعار به آموزه‌هایی گفته می شود که هر چه با سر و صدا و شور بیشتری برگزار شود فضیلت بیشتری دارد
یکی از مهمترین و بزرگترین شعائر الهی که هرساله خودجوش و مردمی و با شکوه برگزار می شود اربعین حسینی است که هر ساله پایه های رژیمهای سکولار کشورهای اسلامی را می لرزاند.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی بهمنی با اشاره به کشورهایی که تابع نظام سلطه شدند بیان کرد: در آیات قرآن و آموزه های دینی ما برخی اعداد از قداست خاصی برخوردارند که یکی از آنها عدد ۴۰ (اربعین) است ، عدد ۴٠ سال بلوغ عقل انسان ها نیز میباشد.
وی ضمن بیان دیگر قداست های عدد ۴۰ ادامه داد: کنگره عظیم سالیانه اربعین از قدیم الایام تا کنون هر روز زنده تر از قبل، زمینه را برای ظهور حضرت حجت مهدی(عج) آماده میکند و نمایانگر وحدت است که باید سرلوحه کار همه ما قرار گیرد.


خطیب جمعه باغملک گفت: یکی از دستوراتی که اهل بیت ع به ما یاد دادند و مسئولین در راس کار باید آنها را مد نظر داشته باشند، این است مسئولین نظام اسلام باید شبانه روز در خدمت مردم باشند، جلسات حل مشکلات شبانه بازدید میدانی روزانه در بین مردم ، مدیر انقلابی و جهادی باید به جز حداقل های زندگی اجازه بهره برداری از هیچ امکاناتی را به خود ندهد.
ایشان با اشاره به حدیث امام صادق(ع) یادآور شد: از نگاه ائمه دین اسلام، دو خصوصیت اصلی مدیران حزب اللهی و انقلابی عبارتند از تلاش شبانه روزی و جهادی است و دیگری ساده زیستی و مردمی بودن. سفرهای استانی دولتمردان از مصادیق بارز مردمی بودن دولت است که مورد تمجید رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و مدیریت پشت میزی تاثیری زیادی در حل مشکلات نخواهد داشت، مدیر انقلابی بین خود و مردم فاصله ای قرار نمی‌دهند.

 

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=4023

ثبت دیدگاه