• برابر با : Sunday - 26 March - 2023
0
یادداشت؛

خودکشی ، ۱۰ سپتامبر ، فرهنگیان

  • کد خبر : 4177
  • 19 شهریور 1401 - 21:32
خودکشی ، ۱۰ سپتامبر ، فرهنگیان
با توجه به اینکه مردم مناطق ما که کمتر توسعه یافته هستند، به افسردگی و مراجعه به روان درمانگر نگاه دیگری دارند و آن را قبیح می دانند!

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: نامه ای سرگشاده به فرهنگیان دلسوز ایران زمین،چند روز پیش بعد از نگارش یادداشتی در خصوص آسیب اجتماعی خودکشی، وضعیت وات ساپ مدیر سابق اداره آموزش و پرورش شهر ایذه را برایم ارسال کردند، در وضعیت ایشان شرح داده بودند که در آن مقطع زمانی هشدار آسیب های اجتماعی از جمله خودکشی را داده بودم که گوش شنوایی ندیدم، از وضع موجود و خودکشی ها شکایت و گلایه ها داشت.
این مقدمه را ذکر کردم تا مطالبه خود و جامعه را به مناسبت ۱۰ سپتامبر روز جهانی پیشگیری از خودکشی، از فرهنگیانی که دل در گرو پیشرفت، توسعه و سعادت ایران دارند را مطرح کنم.
هر چه طی این سالها از مسئولین تقاضای انتشار آمار خودکشی شهر کوچک ما باغملک را داریم نمی شنوند، هر چه تقاضای سیمینار داریم نمی بینند، هر چه تلنگر می زنیم خود را به خواب زدند.
بعد از بازخورد های خودکشی شهر ما که فراتر از میانگین آمار کشوری و جهانی است برخی اقدامات هم صورت گرفت، جلسات بسیار معدود بدون خروجی تشکیل شد اما اقدام موثری که جلوی این آسیب را بگیرد صورت نگرفت و جامعه را به حال خود رها کردند.
می خواهند نه ببینند، نه بشنوند و نه اقدامی انجام دهند، از قضا منتقدان و مطالبه گران را هم عامل وضع موجود می دانند!
حقیقتا شنونده، دغدغه مند و محرمی غیر از فرهنگیان آگاه، دلسوز و مسئولیت پذیر در این وضعیت ندیدم که مطالبه خود را مطرح کنم.
چند روز به مهر ماه و باز شدن مدارس باقی مانده است.
با توجه به اینکه مردم مناطق ما که کمتر توسعه یافته هستند، به افسردگی و مراجعه به روان درمانگر نگاه دیگری دارند و آن را قبیح می دانند!
نه دولت و مجلس ، نه جامعه ای که دست به گریبان این آسیب است، درک نمی کنیم در چه وضعیتی قرار داریم، به امید بهبود وضعیت موجود پیشنهاداتی به فرهنگیان ارائه می شود.
اما پیشنهادات و انتظارات؛
به معلمان و فرهنگیان در هر مقطعی پیشنهاد می شود و انتظار می رود بخشی از زمان آموزش را به موضوع افسردگی و آسیب های اجتماعی اختصاص دهند.
پیشنهاد می شود در خصوص قبح زدایی از مراجعه به متخصص و اهمیت پرداختن به افسردگی آموزش هایی داده شود.
پیشنهاد می شود فرهنگیان عزیز قبل از طرح موضوع در کلاس ها حتما با کارشناسان ، متخصصان روانشناسی و جامعه شناسی گفتگو کنند و اثرمند در کلاس به این موضوع بپردازند.
پیشنهاد می شود برای دانش آموزان تحقیق و پژوهش در خصوص افسردگی و آسیب های اجتماعی مشخص کنند و حتی نمره خوبی هم برای تحقیق در نظر بگیرند.
این مسئله چند دستاورد دارد، اول اینکه تقریبا تمام خانواده ها دانش آموز دارند و با این کار مردم متوجه افسردگی و معضلات روحی خواهند شد، دوم اینکه در پی درمان خواهند رفت و قبح مراجعه به مشاور از بین خواهد رفت.
سوم اینکه با بی توجهی مجلس و دولت به اختصاص بودجه برای این موضوع، احتیاج به بودجه و مصوبات بدون خروجی از بین می رود.
شنبه ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ ، ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=4177

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.