• برابر با : Thursday - 21 September - 2023
4
خطیب جمعه باغملک؛

مسئولانی که نگاه مهدوی به آرمان نظام اسلامی ندارند به امامین انقلاب و آرمانهای شهیدان و مردمی که این انقلاب را به پا کردند نیز خیانت کرده‌اند

  • کد خبر : 8276
  • 05 خرداد 1402 - 15:43
مسئولانی که نگاه مهدوی به آرمان نظام اسلامی ندارند به امامین انقلاب و آرمانهای شهیدان و مردمی که این انقلاب را به پا کردند نیز خیانت کرده‌اند
این مردم برای نهضتی انقلاب کردند که امید و اعتقاد داشتد که به انقلاب جهانی حضرت مهدی ختم میشود.....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: خطیب جمعه باغملک در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه ضمن دعوت خود و خواهران و برادران ایمانی به رعایت تقوا و اشاره به مناسبت های هفته افزود: مردم شریف ایران برای راضی کردن امام زمانشان قیام کرده و اعتقاد داشتد که این انقلاب به انقلاب جهانی حضرت مهدی ختم میشود فلذا: در نظام جمهوری اسلامی،هر مسئولی نگاه مهدوی نداشته باشد؛خـــائـــن به این انقلاب است. و بهترین راه راضی کردن امام زمان(عج) و خدمت صادقانه به مردم است.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی بهمنی گفت: نظریه انسان ۲۵۰ ساله، نظریه‌اى بدیع و عمیق و علمى در تبیین سیره سیاسى – مبارزاتى ائمه اطهار که از شاهکارهاى علمى حضرت آیت الله خامنه‌اى است. این نظریه، تصویرگر حرکت یکپارچه و پیوسته‌ى ائمه یازده‌گانه شیعه در طول ۲۵۰ سال به‌سوى مقصدى واحد – یعنی تشکیل حکومت علوى – است، حرکتى آن چنان هماهنگ و منسجم که گویى، این یازده امام بزرگوار ع، یک نفر است که ۲۵۰ سال عمر نموده است.
با درک منطق نظریه انسان ۲۵۰ ساله، مى‌توان گفت؛ زندگى پیامبران الهى نیز، على‌رغم تفاوت‌هاى ظاهرى، در مجموع یک حرکت یکپارچه و پیوسته در طول ٧٠٠٠ سال به‌سوى مقصدى واحد -یعنی تشکیل جامعه توحیدى – است. گویى، تمام ١٢۴٠٠٠ پیغمبر و ائمه اطهار ، یک نفراند که ٧٠٠٠ سال عمر نموده است. قرآن کریم در آیات متعددى بر این حرکت جمعى پیامبران به‌سوى مقصد واحد تأکید فرموده (لَا نُفَرِّقُ بَینَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ»(بقره/٢٨۵)
وی بیان کرد: در تاریخ انسان ٧٠٠٠ ساله شاهد چندین هجرت هستیم که مهم ترین آن‌ها عبارتند از:١) هجرت ابراهیمى؛(هجرت امامت‌ساز) : «إِنِّى مُهَاجِرٌ إِلَى رَبِّى» (عنکبوت/٢۶)که نتیجه این هجرت رسیدن حضرت ابراهیم به مقام امامت بود: «وَ إِذِ ابْتَلَى إِبْرَاهِیمَ رَبُّهُ بِکَلِمَاتٍ فَأَتَمَّهُنَّ قَالَ إِنِّى جَاعِلُکَ لِلنَّاسِ إِمَامًا…» (بقره/١٢۴)
٢)هجرت موسوى؛(هجرت امت‌ساز) : حضرت موسى ع با انسجام‌بخشى به قوم بنى اسرائیل و هجرت دادن آن‌ها از ولایت طاغوتى فرعون، آن‌ها را به سمت ایجاد امت راهبرى نمود.
٣) هجرت محمدى (ص)؛(هجرت تمدن ساز)هجرت پیامبر اسلام به مدینه که مبدأ تاریخ است، در حقیقت بنیانگذارى تمدن توحیدى است که تمام انبیاء براى تحقق آن زحمت کشیدند تا با حرکت انسان ٢۵٠ ساله این تمدن بسط پیدا کند.
۴) هجرت علوى؛(هجرت ولایتى) : هجرت امیرالمؤمنین (ع) به کوفه و انتخاب این شهر به‌عنوان مرکزیت ولایت و پایتخت حکومت علوى(ع) و محل حکومت حضرت بقیهالله(عج) بعد از ظهور است «دارُ مُلْکِهِ‌[ المَهدِی‌] الکوفَهُ».
۵)هجرت حسینى؛(هجرت اصلاحگرایانه) : هجرت سیدالشهداء (ع) از مدینه به مکه و از مکه به کربلا و هم‌چنین امتداد آن به کوفه و شام توسط اهل بیت آن حضرت به هدف اصلاح امت اسلام بود: «إِنَّما خَرجْتُ لِطَلَبِ إلاصلاحِ فى أُمَّهِ جَدّى، أُرِیدُ أنْ آَمُرَ بالمَعروفِ و أنهى عَنِ المنکَرِ وَ اَسیرُ بِسیرَهِ جَدّى و أبى». به تعبیر دقیق و ادیبانه آیت الله محمدحسین کاشف الغطاء: «الاسلام محمدى الحدوث و الحسینى البقاء».۶)هجرت رضوى؛(هجرت زمینه‌ساز حکومت جهانى حضرت مهدى عج) :یکى از فلسفه‌هاى هجرت، جابجایى مرزهاى جبهه حق و توسعه آن است.هجرت امام رضا (ع) ، ایران را شیعه‌خانه‌ى اهل‌بیت نمود و این سامان را تبدیل به دارالهجره و زمینه‌سازان ظهور امام مهدی (ارواحنافداه) کرد.
به تعبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب است: «انقلاب ما در حقیقت میراث على بن موسى الرضا (ع) است».
خطیب جمعه باغملک یادآور شد: چبا فهم مفهوم هجرت، به‌خوبى در مى‌یابیم که یکى از عمده‌ترین تدابیر مبارزاتى انسان ۷٠٠٠ ساله، براى تحقق حکومت الله و تمدن اسلامی، تدبیر هجرت بوده است و تمام این هجرت‌هاى الهى، یک علت غایى دارند و آن تحقق نظام تمدن اسلامى بوده است. بنابراین امروز هدف هر مسلمان باید ایجاد تمدّن نوین اسلامى باشد؛انقلاب اسلامی نه تنها زمنیه ساز ظهور است بلکه تمرینی برای زندگی در سایه ولی معصوم است و برای همین از ابتدای انقلاب تا به امروز مردم آزمون های بسیاری را سپری کرده اند؛ از آزمون جهاد گرفته تا آزمون اقتصادی ، این آزمون ها همه طبیعی است، زیرا خداوند ١١ ولی معصوم برای بشر فرستاد تا در سایه آنها بشر به سعادت برسد اما مردم نه تنها قدر ولی خود را ندانسته بلکه خون ١١حجت خدا را بر زمین ریختند؛اما خداوند در باره امام زمان (عج) به همین راحتی ها ولی خود را در اختیار بشر قرار نمیدهد و این امام را که ذخیره آخر خداست امام منصور و پیروز قرار داده است، آنقدر آزمون میگیرد تا این امام و حجت همانند سید الشهدا سر به نیزه نشود!!
وی ادامه داد: در ۸ سال دفاع مقدس جوانان ما تمرین کردند و برای اینکه به امام زمان(عج) ثابت کنند که پای حرفشان هستند جان خود را فدا کردند و به ندای ولی فقیه که نائب امام زمان است لبیک گفتند و به جهاد پرداختند ، اینها هدف انقلاب بود و اگر کسی امروز خارج از این مسیر حرکت کند و نگاه مهدوی و آخرالزمانی به مسائل نداشته باشد خائن است این مسئله آنقدر برای رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی (ره) اهمیت داشت که فرمود:در نظام جمهوری اسلامی،هر مسئولی نگاه مهدوی نداشته باشد؛خـــائـــن است!
حجت الاسلام و المسلمین بهمنی خاطر نشان کرد: این سخن، سخن بنیان گذار این انقلاب است؛ اما امروز کمتر مسئول و مدیری را میبینیم که نگاه مهدوی داشته باشد،کاری را به نیت خشنودی امام عصر (عج) انجام دهد. نمیگویم نیست، اما مسئولان ما چقدر فاصله گرفتند با اوائل انقلاب، که مبلغ حقوق را میگذاشتند در پادگان، در اداره، و هر کس به اندازه حداقل مصرف خود بر می‌داشت و چه بسیار بودند مسئولینی که نیاز نداشتند بر نمیداشتند و بلکه مبلغی را هم کمک میکردند ، مسئولان و مدیرانی که نگاه مهدوی به آرمان نظام اسلامی نداشتند نه تنها به امام و رهبر انقلاب خیانت کرده اند بلکه به آرمان شهیدان و مردمی که این انقلاب را به پا کردند خیانت کرده‌اند، این مردم، مردمی بودند که برای راضی کردن امام زمانشان قیام کردند و شعارشان اینن بود: خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما.
وی عنوان کرد: آری این مردم برای نهضتی انقلاب کردند که امید و اعتقاد داشتد که به انقلاب جهانی حضرت مهدی ختم میشود و اگر مسئولی در اداره خود نسبت به ارباب رجوع خود این نگاه را نداشته باشید به خون این شهیدان خیانت کرده.
امروز بهترین راه راضی نگه داشتن امام عصر(عج) خدمت عادلانه، صادقانه به مردم است ، آقایان مسئول:آیا امام زمان راضی است که از حقوق اندک کارگر مالیات کسر شود ولی از حقوق هنگفت سلبریتی نه؟!
امام کاظم (ع) که خود سال‌های سال در غیبت و در زندان‌های طاغوت به‌سر برده‌اند فرمودند: «هرکس به ما دسترسی ندارد به شیعیانِ فقیر ما سر بزند»(مَنْ‌ لَمْ‌ یَسْتَطِعْ‌ أَنْ‌ یَصِلَنَا فَلْیَصِلْ فُقَرَاءَ شِیعَتِنَا.)

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=8276

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.