• برابر با : Saturday - 30 September - 2023
3
قصه پر غصه مدارس کپری در خوزستان/گل های پرپرشده در کانکس

قصه پر غصه مدارس کپری در خوزستان/گل های پرپرشده در کانکس

  • کد خبر : 1118
  • 25 آذر 1400 - 21:21
قصه پر غصه مدارس کپری در خوزستان/گل های پرپرشده در کانکس
یادداشت / قصه پر غصه مدارس کپری در خوزستان/گل های پرپرشده در کانکس

 

پایگاه خبری آوای باغملک ؛ دانش آموزان مدارس مختلف مناطق عشایری شمال خوزستان سال‌ها است که رنج حضور در مدارس کپری را به دوش می کشند، چه کسی پاسخگوی قصور و عملکرد ضعیف وزارت آموزش و پرورش است؟

وجود مدارس کپری، سنگی و کانکسی درخوزستان همیشه خبرساز بوده اند تاجایی که در چند سال اخیر اتفاقات ناگواری را برای دانش آموزان و معلمان مناطق عشایری و روستایی رقم زده است.
همه‌ی ما سوختن و کشته شدن معلم و دانش آموزان مدرسه عشایری حومه دزفول درکانکس را از یاد نخواهیم برد.

آموزش و پرورش به عنوان متولیان این امر همیشه خبر برچیده شدن این مدارس را اعلام می‌کنند اما این اتفاق در خوزستان هنوز مشاهده نشده است.
تاکنون نیز اگر حمایت های خیران و بخش خصوصی در مدرسه سازی وجود نداشت، بخشی از مشکلات در این راستا مرتفع نمی‌شد.
جناب آقای یوسف نوری، وزیر محترم آموزش و پرورش برنامه شما برای جمع آوری این مدارس در خوزستان چیست؟ روش مناسب جایگزینی این مدارس چه زمانی محقق می شود؟

دانش آموزان مدارس مختلف مناطق عشایری شمال خوزستان سال‌ها است که این رنج مداوم را بردوش می‌کشند، چه کسی پاسخگوی قصور و عملکرد ضعیف وزرای آموزش و پرورش، دولت، مجلس و نهادهای دیگر در بازه زمانی طولانی مدت است، امروز مردم از دولت انقلابی سیزدهم انتظار رسیدگی به این معضل را دارند.
معلمان مدارس عشایری از جاده‌های صعب العبور برای تردد گلایه مندند که این امر می طلبد تا متولیان حوزه راه استان فکری اساسی برای موضوع داشته باشند.

به قلم شهرام هزاریان (فعال حوزه اجتمایی)

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=1118

برچسب ها

ثبت دیدگاه