• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
2
در اهواز ؛

در ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۷ در اهواز چه اتفاقی رخ داد

  • کد خبر : 4483
  • 30 شهریور 1401 - 21:28
در ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۷ در اهواز چه اتفاقی رخ داد
بیش از ۲۰۰ هزار نفر زن و کودک و حافظ وطن طی ۸ سال شهید شدند تا اجازه ندهند مردم این سرزمین تهاجم مغول و روس و انگلیس را دوباره تجربه کنند...

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: در روز ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۷ که همزمان با رژه نیرو‌های مسلح در سرتاسر کشور، در اهواز نیز مراسمی برگزار شد ، اما در حین آن رخدادی ددمنشانه به وقوع پیوست.
هرساله در این روز هزاران سرباز، یک ضرب و هماهنگ پا‌های خود را بر زمین کوفته و فریادی آهنگین سر داده و با غرور رژه می‌روند تا مبادا کسی خیال خام تجاوز مجدد به این آب و خاک را در ذهن خود بپروراند.
۳۱ شهریور ماه سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس است که در سال ۱۳۵۹ و با حملات هوایی بعثی‌ ها به چندین فرودگاه و همزمان یورش نیرو‌های صدام حسین رئیس جمهور وقت عراق به سرتاسر سرزمین‌ های کشور ایران شروع شد و به سرعت تبدیل به جنگی تمام عیار گشت.
پس از آن نیز میلیون‌ها جوان و زن و مرد ایرانی برای دفاع از میهن راهی جبهه‌ های جنگ شدند تا با به دست گرفتن تفنگ در دست ، از  آب و خاک خود پاسداری نمایند ، در نتیجه این کارزار گسترده که از سوی بعثی‌ها آغاز شد، ایران تحت شدیدترین تحریم‌ های جهانی قرار گرفت تا جایی که از ورود سیم خاردار نیز به کشور جلوگیری می‌شد، علاوه بر آن ده‌ها شهر و روستا بمباران شدند و مناطقی نیز با بمب‌های شیمیایی هدف قرار گرفتند.

بیش از ۲۰۰ هزار نفر زن و کودک و حافظ وطن طی ۸ سال شهید شدند تا اجازه ندهند مردم این سرزمین تهاجم مغول و روس و انگلیس را دوباره تجربه کنند و طی این مدت علی رغم جنگ‌ های پیشین که موجب جدایی بخش‌های زیادی از ایران شده بود، حتی یک وجب از خاک وطن جدا نشد، همین ایستادگی در مقابل عزم جهانی برای تجزیه کشور تبدیل به عقده‌ای در دل بعثی‌ها و طرفدارانشان شد و سعی کردند در سالگرد آن رخداد، خشم خود را با آتش گشودن بر شهروندان و جانبازان جنگ ۸ ساله نشان دهند.
در این روز و عملیات تروریستی ۳۱ شهریور اهواز چند تروریست به رژه نیروهای مسلح حمله کردند و ۲۳ نفر به شهادت رسیدند که نام آنها شهید سید حسن سواری، سردار شهید علی لویمی‌باقری، شهید محمد عذاری، شهید اسماعیل شفیعی‌نژاد، شهید رضا شعیبی، شهید سینا آقاجری، شهید امید حسینی، شهید میلاد جهانگیری‌نژاد، شهید سید خلیل هاشمی‌فر، شهید هادی الماسیان، شهید سعید زارع، شهید مهران زرافشان، شهید سعید کریمی، شهید نبی دریس، روحانی شهید محمد افچنگی، شهید محمدطاها اقدامی، سردار شهید امید فرجی‌زنگنه، سردار شهید حسین منجزی، شهید امید نریمیسایی، شهید علی سلمانوند، شهید حسین ولایتی‌فر، شهید علی کمایی و شهید یونس پورجلو میباشد.
روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد…

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=4483

ثبت دیدگاه