• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
5
زندگی نامه؛

زندگی نامه شهید حادثه ترور ۳۱ شهریور ماه ، شهید امید فرجی زنگنه از باغملک

  • کد خبر : 6473
  • 27 بهمن 1401 - 10:28
زندگی نامه شهید حادثه ترور ۳۱ شهریور ماه ، شهید امید فرجی زنگنه از باغملک
وی در بین خانواده پر جمعیت خود به عنوان دومین فررند در خیابان شهید خسرو یوسفی باغملک به دنیا آمد که سه برادر و پنج خواهر دارد.....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: سردار شهید امید فرجی‌زنگنه فرزند نعمت‌الله است که در روز یکم شهریورماه سال ۱۳۵۴ در یک خانواده کشاورز در شهر باغملک استان خوزستان دیده به جهان گشود.
وی در بین خانواده پر جمعیت خود به عنوان دومین فررند در خیابان شهید خسرو یوسفی باغملک به دنیا آمد که سه برادر و پنج خواهر دارد.
شهید فرجی‌زنگنه در دوران کودکی به مدرسه رفت و دوران ابتدایی خود را با موفقیت در دبستان هجرت باغملک پشت سر نهاد. وی دوران راهنمایی را نیز در مدرسه راهنمایی امیرکبیر باغملک گذراند و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در دبیرستان آیت‌الله طالقانی ادامه داد.
پس از اخذ دیپلم، در سال ۱۳۷۴ در دانشگاه آزاد واحد شوشتر پذیرفته شد و مدرک کارشناسی خود را در رشته ادبیات دریافت کرد.


پس از دریافت مدرک کارشناسی در دوران جوانی یعنی در سال ۱۳۸۱ به استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در این نهاد مشغول خدمت شد.
سه سال بعد از ورود به سپاه پاسداران با یکی از بستگان ازدواج کرد که حاصل آن دو پسر به نام پارسا ۱۱ ساله و پوریا ۸ ساله است.
شهید فرجی‌زنگنه در سال ۱۳۹۵ دوباره به دانشگاه آزاد شوشتر رفت و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی به پایان رساند و قرار بود که در روز ۱۱ مهر ماه سال ۱۳۹۷ از پایان نامه خود با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دفاع کند.
این دلیرمرد خوزستانی در صبح روز شنبه ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ در رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در اهواز حضور داشت و به همراه ۲۲ نفر دیگر توسط تروریست‌های بزدل و فریب خورده به شهادت رسید که پیکر پاکش به همراه دیگر شهدا، با حضور گسترده و کم نظیر مردم استان خوزستان، استان خراسان رضوی، استان لرستان، استان اصفهان و چند استان دیگر در اهواز تشییع شد.
 پس از آن پیکر سردار شهید فرجی‌زنگنه به هفتگل انتقال یافت و با حضور پرشور مردم و خانواده های معظم شهدا به همراه سرباز شهید علی سلمانوند و سرباز شهید امید نریمیسایی تشییع شد.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=6473

ثبت دیدگاه