• برابر با : Saturday - 30 September - 2023
3
زندگی نامه شهید؛

نگاهی کوتاه به زندگی نامه شهید امید نریمیسایی از شهرستان باغملک

  • کد خبر : 5595
  • 17 آذر 1401 - 9:41
نگاهی کوتاه به زندگی نامه شهید امید نریمیسایی از شهرستان باغملک
پس از آن پیکر سرباز شهید امید نریمیسایی به شهر هفتگل انتقال یافت و با حضور پرشور مردم و خانواده‌های معظم شهدا به همراه سرباز شهید علی سلمانوند و سردار شهید امید فرجی‌زنگنه تشییع شد.....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: شهید امید نریمسایى اصالتا اهل روستای لالُب شهرستان باغملک در شمال استان خوزستان است که در ٢٨ اردیبهشت‌ماه سال ١٣٧٣ به دنیا آمد.
این جوان خوزستانی چهارمین و آخرین فرزند خانواده بود که دوران دبستان را در دبستان شاهد انصار اهواز گذراند و دوران راهنمایى را در مدرسه راهنمایى نوید صالحین و دبیرستان و پیش دانشگاهى خود را در دبیرستان امیرکبیر زیتون کارمندى پشت سر نهاد و پس از دریافت مدرک دیپلم ریاضى فیزیک وارد دانشگاه شد.
شهید امید نریمیسایی در رشته مکانیک جامدات دانشگاه آزاد شوشتر درس خود را ادامه داد و مدرک مهندسی این رشته را گرفت و عازم خدمت مقدس سربازى شد.
وی در روز اول اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ عازم خدمت شد و دوران آموزشى خود را در یزد گذراند و بعد از آموزشى به لشکر هفت ولیعصر(عج) آمد تا سربازی خود را در این یگان بگذراند.
شهید امید نریمیسایی در صبح روز شنبه ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ در رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در بلوار اهواز حضور داشت و به همراه ۲۲ نفر دیگر از جمله شهید سید خلیل هاشمی‌فر، شهید امید حسینی، شهید علی سلمانوند، شهید شهید سینا آقاجری، شهید میلاد جهانگیری‌نژاد، شهید مهران زرافشان، شهید سعید کریمی، شهید نبی دریس، شهید یونس پورجلو و سردار شهید امید فرجی‌زنگنه توسط تروریست‌ های بزدل و فریب خورده به شهادت رسید.

در روز دوشنبه دوم مهرماه، پیکر پاک سرباز شهید امید نریمیسایی از شهدای عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه به همراه دیگر شهدا، با حضور گسترده و کم نظیر مردم استان خوزستان، استان خراسان رضوی، استان لرستان، استان اصفهان و چند استان دیگر در اهواز تشییع شد.
پس از آن پیکر سرباز شهید امید نریمیسایی به شهر هفتگل انتقال یافت و با حضور پرشور مردم و خانواده‌های معظم شهدا به همراه سرباز شهید علی سلمانوند و سردار شهید امید فرجی‌زنگنه تشییع شد.
مردم باغملک نیز در عصر همان روز در یک آئین باشکوه حضور یافتند و پیکر پاک شهید امید نریمیسایی، سردار شهید امید فرجی‌زنگنه و شهید علی سلمانوند را تا دروازه‌های بهشت بدرقه کردند.
پس از تشییع پیکر شهید امید نریمیسایی به روستای لالب باغملک منتقل شد و در گلزار شهدای این روستا در کنار دیگر شهیدان آرام گرفت.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=5595

ثبت دیدگاه