• برابر با : Saturday - 30 September - 2023
3
نگاهی کوتاه به زندگی نامه؛

سردار شهید محمدرضا علیخانی از باغملک

  • کد خبر : 6259
  • 13 بهمن 1401 - 7:42
سردار شهید محمدرضا علیخانی از باغملک
سردار شهید محمدرضا علیخانی سومین شهید مدافع حرم باغملک است...

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: سردار شهید محمدرضا علیخانی سومین شهید مدافع حرم باغملک است که در تاریخ سوم خرداد ماه سال ۱۳۴۴ در روستای طلاور این شهرستان متولد شد.
وی چهارمین فرزند خانواده هفت نفره‌ای است که بعد از ۲ خواهر و یک برادر به نام غلامحسین شادی را دوباره میهمان جمع صمیمی و باصفای آنها کرد.
این فرزند دلیر خوزستان برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه خاتون(س) عازم سوریه شد و به نبرد با تکفیری‌ها پرداخت.

شهید علیخانی پس از مدت‌ها نبرد با تکفیری‌ها در سوریه ، روز یکشنبه ۲۹ آذر ماه سال ۱۳۹۴ همزمان با هشتم ربیع‌الاول سال ۱۴۳۷ هجری قمری و سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) در استان حلب سوریه مجروح و چند روز در بیمارستان بستری شد.
این دلیرمرد در روز چهارشنبه دوم دی ماه سال ۱۳۹۴ مقارن با ۱۱ ربیع الاول سال ۱۴۳۷ هجری قمری در شهر خان طومان استان حلب سوریه شربت شهادت نوشید.
در روز مجروحیت شهید علیخانی یکی از دوستان صمیمی و همرزمان دیرینه‌اش یعنی شهید فرامرز رضازاده مظلومانه در حلب سوریه به شهادت رسید.
شهید علیخانی در سال ۱۳۶۵ با یکی از بستگان خود ازدواج کرد که حاصل این پیوند آسمانی ۳ فرزند پسر به نام‌های ابوذر، نوذر و ایوب و ۲ فرزند دختر است.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=6259

ثبت دیدگاه