• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
4
در اهواز؛

زیرساخت‌های راهیان نور در خوزستان برای طول سال پیش‌بینی شود

  • کد خبر : 6658
  • 08 اسفند 1401 - 19:42
زیرساخت‌های راهیان نور در خوزستان برای طول سال پیش‌بینی شود
یکی از مسائل مرتبط به ما بحث فضاسازی یادمان‌ها، نگهداری، امنیت، سیستم صوت و تصاویر شهدا برای آن‌ها است.....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان با بیان اینکه راهیان نور در طول سال از مناطق جنگی بازدید می‌کنند گفت: زیرساخت‌های راهیان نور در این استان برای طول سال پیش‌بینی و تقویت شود
 سردار حسن شاهوار پور در همایش کاروان های راهیان نور که در محل اردوگاه شهیده مریم فرهانیان که با حضور فرمانده کل سپاه، فرماند هان سپاه استانی و جمعی از استاندارن برگزار شد، اظهار داشت: در بحث زائرانی است که به منطقه می آیند، خاطراتی که ازاین منطقه برای آنها به وجود می‌آید یک ظرفیت است و باید روی آن کار شود که تا کنون کاری نشده است.
وی افزود: در کل سال زائران راهیان نور به منطقه می‌آیند و باید برای کل سال تدابیر و پیش بینی های لازم انجام شود هر چند تلاش‌های زیادی نیز تا کنون انجام گرفته است.
فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان افزود: یکی از مسائل مرتبط به ما بحث فضاسازی یادمان‌ها، نگهداری، امنیت، سیستم صوت و تصاویر شهدا برای آن‌ها است و همچنین روایتگری نیز اهمیت دارد چرا که باید روایت ها همسان باشد و متناقض نباشد.
کاروان‌های راهیان نور ‌خانوادگی اجرایی شد
شاهوارپور بیان کرد: دیگر مسائلی که در ارتباط با راهیان نور از سمت ما انجام می‌شود شامل برگزاری نماز جماعت، خدمات و احتیاجاتی نظیر آب شرب که زائر نیاز دارد، اجرای نمایش‌هایی که توسط هنرمندان انجام می‌شود و محصولات فرهنگی نظیر کتاب‌های دفاع مقدس است.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه اطراف یادمان ها مردم بومی حضور دارند و برای بحث اشتغال نیز برای برخی مناطق بازارچه هایی دیده شده است و همچنین سه کمیته در استان شکل گرفته که یکی از آن‌ها کمیته امنیت برای اتوبوس هایی است که تردد می‌کنند.
فرمانده سپاه حضرت ولی عصر خوزستان عنوان کرد: ۳۳ پست کنترلی توسط بسیج، ۱۴ پست توسط فراجا و مابقی توسط ارتش پیش بینی شده است.
وی افزود: امسال ۱۵۸ هزار و ۷۶ نفر در قالب کاروان های راهیان نور از استان خوزستان اعزام شدند که ۲۴ هزار و ۶۷۲ نفر از آن‌ها دانش آموز، ۳ هزار و ۶۰۰ نفر نفر دانشجو، ۱۲ هزار و ۵۲۵ نفر اقشار و مابقی نیز خانواده شهدا و دیگر افراد بوده اند.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=6658

ثبت دیدگاه