• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
2
در گتوند برگزار شد؛

برگزاری نشست چگونه بهره بردن جامعه محلی از طریق توانمندی‌های گردشگری

  • کد خبر : 5264
  • 18 آبان 1401 - 12:05
برگزاری نشست چگونه بهره بردن جامعه محلی از طریق توانمندی‌های گردشگری
دشت عقیلی گتوند، در شمال خوزستان قرار دارد ، در شمال منطقه عقیلی، کوه گچی و در ادامه رشته کوه‌های زاگرس جنوبی می‌باشد.....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: به مناسبت روز فرهنگ عمومی، نشست چگونه بهره بردن جامعه محلی از طریُق توانمندی‌های گردشگری، میراثی و طبیعی بخش عقیلی به میزبانی اقامتگاه گردشگری روستای ایستادگی و بخشداری عقیلی شهرستان گتوند و به پیشنهاد و اجرای مجتبی گهستونی روزنامه‌نگار و فعال میراث‌فرهنگی و گردشگری برگزار شد.
همچنین پیش از برگزاری نشست چگونه بهره بردن جامعه محلی از طریق توانمندی‌های گردشگری، میراثی و طبیعی بخش عقیلی مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشکری صنایع‌دستی، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان، فرماندار شهرستان گتوند و تنی چند از مدیران محلی از ظرفیت‌های میراثی و گردشگری بخش عقیلی شهرستان گتوند بازدید کردند.
در این نشست چگونه بهره بردن جامعه محلی از طریق توانمندی‌های گردشگری، میراثی و طبیعی بخش عقیلی سخنرانان مباحث مختلفی درباره کسب و کارهای روستایی، گردشگری اجتماع محور از طریق برگزاری رویدادها و جشنواره‌های مختلف، آداب تشریفات برای جامعه محلی و گردشگران و… برای دهیاران و اعضای شورای ٢٠ روستای بخش عقیلی مطرح کردند.
از جمله سخنرانان این نشست که در محل اقامتگاه گردشگری روستای ایستادگی به میزبانی روزعلی عرب‌زاده برگزار شد، سیروس داودی نماینده تشکل‌های مردم‌نهاد خوزستان، مجتبی گهستونی روزنامه‌نگار و فعال میراث‌فرهنگی و گردشگری، حسن ناصر تسهیلگر روستایی و جوامع محلی، بهنوش بساک مربی حوزه کودک و نوجوان و برگزار کننده رویدادهای فرهنگی و هنری، زیبا راکی فعال گردشگری و اجرا کننده رویدادهای مرتبط و جمال عامری‌نسب کارشناس حوزه گردشگری بودند.
محل برگزاری در اقامتگاه ایستادگی در روستایی به هیمن نام انجام شد، اقامتگاه ایستادگی از جمله مکان‌های مناسب برای پذیرایی از گردشگران محسوب می‌شود که با استفاده از معماری سنتی و بهره‌گیری از تزئینات کاملا ایرانی، باعث شده تا فضایی کاملا دل نشین در آن ایجاد شود.
دشت عقیلی گتوند، در شمال خوزستان قرار دارد ، در شمال منطقه عقیلی، کوه گچی و در ادامه رشته کوه‌های زاگرس جنوبی می‌باشد ، در قسمت جنوبی هموار و دشتی حاصلخیز است که عمده فعالیت در این ناحیه کشاورزی و دامداری است ، رودخانه کارون، بیشه و کوهستان از جمله جاذبه‌های طبیعی در بخش عقیلی است.
بخشی از جاذبه‌های دشت عقیلی گتوند عبارتند از: قلعه و اصطبل مجیدخان بختیار، بقعه بشر حافی، بقعه مام زر، آب انبار چاه انجیری کوه زر، آب انبار چاه سید، آب انبار چا پیرقلی، آب انبارهای شیوندی، آب انبار چاه پهلوان بداق، تنگ عقیلی، آسیاب و بند بهمن، آسیاب حجی، آسیاب لطفی، آسیاب انجیر، آسیاب تک تک (تق تق)، آسیاب زووالی، بند سه پُلان، آسیاب منجی(میانی)، آسیاب مشرو، آسیاب پنج غازی، آسیاب سیدباقر، آسیاب شیلو، آسیاب ظلم آباد، آسیاب بردلا، دخمه‌های مشرف به سد و…

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=5264

ثبت دیدگاه