• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
3
خطیب جمعه باغملک ؛

بانک‌ها با تسریع در پرداخت وام ازدواج به وظایف خود در قبال حل مشکل ازدواج جوانان عمل کنند

  • کد خبر : 6057
  • 23 دی 1401 - 20:59
بانک‌ها با تسریع در پرداخت وام ازدواج به وظایف خود در قبال حل مشکل ازدواج جوانان عمل کنند
اهانت نشریه فرانسه به رهبری که در چشم آزادی‌خواهان جهان عزتمند است، مصداق خاک‌پاشی بر آفتاب است و نتیجه نبود منطق و نشانه عصبانیت جبهه غرب از شکست در فتنه ۱۴۰۱ است.......

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: خطیب جمعه باغملک ضمن دعوت خود و خواهران و برادران ایمانی به رعایت تقوا و با تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و سلاله بزرگوارش حضرت روح الله (ره) که استمرار کوثریت حضرت فاطمه (س) است و با تبریک روز مادر و همسر با مقایسه تفاوت نگاه منحط و غلط غرب به زن و با نگاه عزت بخش و کرامت بخش اسلام به زن گفت: آنچه امروز دستگاه‌هاى سیاسى غرب ترویج می کنند، همان جاهلیتى است که خدای متعالی پیغمبراکرم (ص) را براى زدودن آن مبعوث کرد، نشانه‌هاى همان جاهلیت، امروز در دنیا، در این تمدن رایجِ فاسدِ غربى، مشاهده می شود؛ همان بى‌عدالتى، همان تبعیض، همان نادیده گرفتن کرامت انسان، همان عمده کردن نیازهاى جنسى است ، اما تمدن فاسدِ غرب، این نواقص واضح الفساد که در جاهلیت مدرن وجود دارد را توانسته است با سلاح تبلیغات مدرن مجهز بکند، و حقایق را از چشم مردم بپوشاند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی بهمنی درباره علت عَلَم کردن شعار آزادی زنان توسط غربی ها افزود: چرا بعد از سال ها ظلم و بی تفاوتی نسبت به حقوق زنان در غرب ناگهان عَلَم شعار فریبنده آزادی زن در جهان بلند شد؟ از همان قرن نوزدهم کـه اروپایی هـا، صنایـع جدیـد و کارخانه های عظیم را به وجـود آوردنـد، و احتیـاج بـه نیـروی کارِ ارزان و بى‌ توقع و کم دردسـر داشـتند، زمزمه «آزادى زن» را بلنـد کردنـد؛ چرا؟ بـراى این‌کـه زن را از داخـل خانواده هـا بـه درون کارخانه هـا بکشـانند؛ و به عنـوان یک کارگـزار ارزان از او اسـتفاده‌کنند، و جیب هـاى خودشـان را پرکننـد ، نظام سرمایه داری غرب همانگونه که بومیان افریقایی را برای انتقال به دستگاه پیشرفته سرمایه سازی خود ابتدا از جایگاه انسانی خود تنزل دادند و حیواناتی رنگین پوست تلقی کردند، زنها را نیز از جایگاه اجتماعی خود به مردانی مؤنث تنزل دادند.

وی ادامه داد: با پیشرفت صنعت و جایگزینی نیروی کار با روباط های هوشمند، نیاز حاد به کارگر از بین رفت اما زنان بی هویت شده ی سرگردانِ در تمدن غرب، باید به نحوی دیگر در راستای اهداف نظام سرمایه داری مورد استفاده قرار می گرفتند ، بنابراین به دلیل جذابیت های جنسی، گویی با یک تغییر ماموریت سرمایه ای، از خط تولید خارج شده و به واحد تبلیغات و بازاریابی انتقال یافتند ، حتی در گام بعدی، پا از این فراتر نهاده و خود تبدیل به کالایی پر فروش برای صنعت ساخت فیلم‌های مبتذل در جهان شدند و زن را بـه عنوان وسـیله التـذاذ مـردان معرفی کردنـد و اسـمش را «آزادى زن» گذاشـتند! درحالـی که به واقـع آزادى مـردان هرزه بـراى ّ تمتـع از زن بـود.!
خطیب جمعه باغملک با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب بیان کرد: بنابراین این غربی ها هستند که باید پاسخگو باشند، چون به جایگاه زن ظلم کردند، زن را تحقیر کردند، جایگاه زن را پائین آوردند.
وی با گلایه از تاخیرات چندین ماهه بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج به زوجهای جوان یادآور شد: یکی از خدمات نظام اسلامی به جوانان برای تسهیل امر مقدس ازدواج و تشکیل خانواده تسهیلات وام ازدواج است که بعضا زوجین چندین ماه پس از ازدواج، منتظر دریافت وام ازدواجند ، بانک‌ها با تسریع در پرداخت وام ازدواج باید به وظایف خود در قبال حل مشکل ازدواج جوانان عمل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بهمنی در پایان با اشاره به اهانت روزنامه شارلی ابدو فرانسه به رهبر معظم انقلاب و مرجعیت شیعه خاطر نشان کرد: دو جریان «حق» و «باطل» در تقابل دائمی خود، همواره مبتنی بر نظام ارزشی مختص به‌خود عمل می‌کنند. لذا روش جریان حق «استدلال و ادب» است، اما روش جریان باطل استهزاء و ناسزا ست ، این سیره قطعی تاریخ است، جبهه باطل با استهزاء، تمسخر، فحاشی، ناسزاگویی و بدزبانی رفتار می‌کرد؛ در مقابل، جریان حق همیشه با استدلال و ادب پیش می‌رود. از این رو امیرالمؤمنین ع در جریان جنگ صفین، وقتی شنیدند گروهى از یارانشان به‌شامیان ناسزا مى‌گویند فرمودند: «من خوش ندارم که شما ناسزاگو باشید، اگر اعمال و رفتار و موقعیت باطل آنها را بگویید، مؤثّرتر و رساتر و قانع‌کننده‌تر است ، امروز هم در تداوم همین روش مذبوحانه اهل باطل، شاهد هستیم که یک نشریه معلوم الحال فرانسوی به‌ رهبر انقلاب توهین می‌کند. شارلی اِبدو یک مجله مضحک و مبتذل فرانسوی است. اقدام ضد انسانی، ضد دینی و ضد اخلاق این نشریه مبتذل از گذشته تا امروز، به‌روشنی نشان می‌دهد که آزادی بیان امروز ابزار سرکوب حقیقت شده است ، اهانت این نشریه هرزه‌گرا به بزرگ‌مردی که در چشم آزادی‌خواهان و حق‌طلبان جهان، عزیز و عزتمند است، در حقیقت مصداق خاک‌پاشی بر آفتاب است و نتیجه نبود منطق و نشانه عصبانیت جبهه غرب از شکست فتنه ۱۴۰۱ است.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=6057

ثبت دیدگاه