• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
2
رئیس پلیس فتا استان خوزستان؛

دستگیری یکی از سر شاخه های سایت‌ شرط‌بندی و قمار آنلاین در خوزستان

  • کد خبر : 3847
  • 04 شهریور 1401 - 17:40
دستگیری یکی از سر شاخه های سایت‌ شرط‌بندی و قمار آنلاین در خوزستان
رئیس پلیس فتا استان خوزستان ضمن اشاره به شناسایی و دستگیری کلاهبردار و پشتیبان سایت‌های شرط‌بندی؛ به هموطنان در این خصوص هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: سرهنگ کارآگاه علی حسینی رئیس پلیس فتا استان خوزستان در تشریح ‏این خبر اظهار کرد: طی پایش فضای مجازی توسط تیم رصد پلیس فتا، کارشناسان این پلیس با سایتی مواجه شدند که در آن فعالیت‌های مربوط به شرط‌بندی و قمار آنلاین صورت می‌گرفت که مراتب بلافاصله در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: با تشکیل پرونده و انجام بررسی‌های فنی، هویت احدی شناسایی شده و با هماهنگی مقام قضایی به‌عنوان مطلع به این پلیس احضار گردید و طبق اظهارات آن مشخص شد که یکی از آشنایان وی به بهانه اینکه نمی‌خواهد خانواده‌اش از میزان حساب بانکی وی مطلع باشند از وی درخواست کرده که یک کارت بانکی بلااستفاده را در ازای مبلغی ناچیز در اختیارش بگذارد.

این مقام مسئول ادامه داد: طی بررسی‌ها و اقدامات تخصصی صورت گرفته ‏توسط تیم کارشناسان پلیس فتا، هویت واقعی متهم شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پلیس ‏فتا انتقال داده شد.

این مقام انتظامی گفت: پس از آغاز تحقیقات، متهم که در ابتدا منکر داشتن ‏هرگونه فعالیت مجرمانه شد، پس از مواجهه با مستندات و ادله‌های دیجیتالی جمع‌آوری شده از وی، راهی جز بیان حقیقت نداشت و سرانجام لب به اعتراف گشود.

وی افزود: متهم در تشریح شگرد ‏مجرمانه خود اظهار کرد به بهانه‌های مختلف افراد ساده و نیازمند را شناسایی و آنها را با وعده‌های مالی فریب نموده و سپس اطلاعات حساب بانکی آن‌ها را در اختیار سایت‌های قمار و شرطبندی قرار می دادم.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان ضمن هشدار به شهروندان درباره سایت‌های قمار ‏و شرط‌ ‌‌بندی، تصریح کرد: هیچ‌کس به جز طراحان این سایت‌ها برنده نخواهند بود و جوانان و متاسفانه نوجوانانی که سودای یک شبه پولدار شدن را در سر می پرورانند به دام این شیادان و کلاهبرداران سایبری افتاده و سبب از بین رفتن سرمایه‌های آنها می‌شود.

سرهنگ حسینی گفت: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان است و درصورتی‌ ‏که کاربران با موارد ‏مجرمانه و یا مشکوک مواجهه شدند می توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به ‏آدرس ‏www.cyberpolice.ir ‎‏ بخش فوریت‌های سایبری یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ تماس گرفته و از مشاوره و راهنمایی تخصصی کارشناسان این پلیس بهرمند گردند.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=3847

ثبت دیدگاه