• برابر با : Saturday - 30 September - 2023
3
صبح امروز؛

برگزاری همایش جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و جوانان توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان کرخه

  • کد خبر : 6733
  • 11 اسفند 1401 - 13:51
برگزاری همایش جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و جوانان توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان کرخه
دکتر شریفی در خصوص اهمیت توجه به جوانی جمعیت و ارتقاء شاخص جوانی جمعیت تا سال ۲۰۲۰ و لزوم حمایت دولت در زمینه اشتغال و سایر زمینه ها.....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: همزمان با روز جوان و هفته سلامت مردان همایشی تحت عنوان جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و جوانان در شهرستان کرخه برگزار شد.
این همایش با حضور دکتر شریفی معاون اجرایی معاونت بهداشت استان، سرکار خانم دکتر آریان نژاد مسئول برنامه جمعیت و جوانان معاونت بهداشت استان و همچنین سرکار خانم دکتر بهاران مسئول موسسه روانشناختی و مربی مشاوره قبل از ازدواج شهرستان اندیمشک، فرمانده سپاه شهرستان کرخه و سایر مسئولین شهرستانی و حضور پرشور جوانان و در راستای آموزش و اطلاع رسانی سیاست های جمعیتی ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری و قوانین ۵ ساله مجلس شورای اسلامی و همچنین برنامه های حمایت از خانواده و ازدواج جوانان برگزار شد.
دکتر شریفی در خصوص اهمیت توجه به جوانی جمعیت و ارتقاء شاخص جوانی جمعیت تا سال ۲۰۲۰ و لزوم حمایت دولت در زمینه اشتغال و سایر زمینه ها به ایراد سخن پرداختند. 
همچنین سرکار خانم دکتر آریان نژاد در زمینه معضل سقط غیرقانونی و عمدی جنین و عواقب ان بر سلامت مادران و همچنین افزایش روند تک فرزندی متاثر از فرهنگ غلط غرب و راههای پیشگیری از وقوع این پدیده از طریق فعال نمودن مراکز مشاوره خانواده اشاره کردند.
در ادامه سرکار خانم دکتر بهاران در زمینه معضلات و تاثیر تک فرزندی در کوچک شدن خانواده ها و تاثیر روانی منفی در شخصیت فرزندان و رواوردن آنها به بازیهای اینترنتی و منزوی شدن و لزوم مقابله با این معضلات از طریق تشکیل خانواده های چند فرزندی تاکید نمودند.
در پایان دکتر کریمی پور ضمن تشکر از همکاری ادارات همچون فرمانداری، ابفا ،صمت، کمیسیون بانوان ، بسیج و آموزش و پرورش و مهمانان ویژه استانی ،که با حضور در این مراسم در راستای اجرای سیاست های جوانی جمعیت کشور قدمی مثبت برداشته اند قدردانی کردند.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=6733

ثبت دیدگاه