• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
2
صبح امروز انجام شد؛

همایش فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی شهرستان باغملک

  • کد خبر : 3722
  • 31 مرداد 1401 - 20:04
همایش فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی شهرستان باغملک
ما خبرنگاران در حوزه اطلاع رسانی مسئولیت اجتماعی داریم و از تمام مدیران و مسئولین باید مطالبه گری شود که یکی از جریانات و ترازهای کاری است و مسئولین نیز موظف هستند که پاسخگو باشند.

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ، مسئول بسیج رسانه استان خوزستان ، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بسیج اقشار ، اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی به همت معاونت فضای مجازی سپاه و کانون بسیج رسانه همایش فعالان رسانه ای و فضای مجازی در مسجد امام حسن مجتبی (ع) رستم آباد برگزار شد.

 

سرهنگ فاضل عارف در جمع خبرنگاران ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: خداوند را شاکریم که در جمع کسانی هستیم که اهل صداقت و راستگویی هستند و ارزش های جامعه را شناخته و در جهت احترام به ارزش ها و هنجارهای جامعه تلاش میکنند.وی با اشاره به کسانی که در راستای اعتماد عمومی و در جهت امید بخشی و امید افزایی به جامعه در حال جهاد هستند افزود: خبرنگاران تریبون مردم و جامعه و دلسوز هستند و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین میباشند و امیدواریم این قشر فهیم و فرهیخته همیشه دلسوز و در کنار مردم و خیرخواه آنها باشند و پیرو اعتماد این مردم فهیم و نجیب در تلاش باشند و بابت تعهدی که به جامعه دارند افتخار کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ادامه داد: امیدواریم قلم و تریبونی که در دست دارید تریبون رسا و راستگویی باشد و قلم خود را با هیچ چیزی معاوضه نکنید و قدر بیان و قلم خود را بدانید و در جهت بهبود وضعیت شهرستان کوشا باشید.

وی با اشاره به نقد منصفانه بیان کرد: نهاد مقدس سپاه و بسیج در زمینه امید بخشی اقدامات جهادی میکند و سعی میکنیم و قدردان کسانی هستیم که در راه خدمت گزاری به مردم گام بر می دارند و با بسیج رسانه نیز همکاری داشته باشید.حجت الاسلام و المسلمین سید سبحان میرسالاری نماینده مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی و روایاتی از امام صادق(ع) افزود: با توجه به اهمیت فضای مجازی، رهبر معظم انقلاب خطاب به اصحاب رسانه و فعالان مجازی گفتند که اگر من رهبر نبودم مسئولیت فضای مجازی را به عهده میگرفتم و کار شما اصحاب رسانه بسیار ارج و فضیلت دارد در صورتی که معایب و آفاتی نیز دارد.

وی یادآور شد: دشمن برای ما فعالین مجازی سه مورد را برنامه ریزی کرده است که حساسیت زدایی ، تضعیف امید در جوانان و جامعه ، بی عدالتی در بستر مجازی میباشد و باید مواظب بود و توهین و تهمت به کسی نزنیم.

در ادامه سرگرد سجاد بهمئی مسئول بسیج رسانه استان خوزستان در این همایش ضمن تقدیر و تشکر از فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بیان کرد: این اقدام نشان داد که درب سپاه به روی همه فعالان مجازی ، اصحاب رسانه و عکاسان باز است و میتوان در زمینه جریان سازی و حضور در برنامه های این نهاد و انتشار اخبار نهادهای انقلابی گام برداشت.

وی ادامه داد: خبرنگاری و خبر نویسی با مردم ارتباط دارد و اگر بتوانیم به درستی مطالبه گری کنیم قطعا موفق خواهیم شد ، در بسیج رسانه چندین هدف وجود دارد که نیاز است همه آن را بدانند و بسیج رسانه یکی از شاخه های بسیج اقشار و بسیج مستضعفین است که با هدف جذب ، توسعه و جریان سازی شکل گرفت و از سال ۹۲ کار خود را شروع کرده است.مسئول بسیج رسانه استان خوزستان با اشاره به اینکه جریان بسیج رسانه در خوزستان اکنون توانمند شده است افزود: همه ما در جنگ رسانه ای قرار داریم و این یکی از موضوعاتی است که همه بر آن واقفیم و هجمه ها را میبینیم و دشمن در حال تلاش برای هجمه های بیشتری است.

وی عنوان کرد: ما خبرنگاران در حوزه اطلاع رسانی مسئولیت اجتماعی داریم و از تمام مدیران و مسئولین باید مطالبه گری شود که یکی از جریانات و ترازهای کاری است و مسئولین نیز موظف هستند که پاسخگو باشند.

سرگرد بهمئی با توجه به نهضت رسانه ای بیان کرد: ساماندهی و پالایش رسانه ها باید در باغملک انجام شود و برای تسریع در مجوز با معاونت امور مطبوعاتی صحبت خواهیم کرد تا بعد از ثبت نام زودتر مجوز ها صادر شوند.

وی در پایان افزود: همه خبرنگاران و اصحاب رسانه در کانون بسیج رسانه باغملک عضو شوند تا بتوان بهتر کار کرد و اهداف خود را پیش برد.

در حاشیه این همایش مسئول کانون بسیج رسانه شهرستان باغملک معارفه شد که امین امینی زاده این مسئولیت را بر عهده گرفت. 

همچنین برخی خبرنگاران مشکلات حوزه خود را بیان کردند و قول مساعد جهت بررسی و پیگیری از سوی مسئولین حاضر در همایش داده شد.

در پایان از خبرنگاران و فعالین مجازی با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

عکاس: محمد رحیمی 

 

عکاس: مصطفی رحیمی

 

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=3722

ثبت دیدگاه