• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
2
مدیر جهاد کشاورزی؛

شهرستان باغملک بر سکوی اول توسعه احداث گلخانه‌ها در استان خوزستان

  • کد خبر : 4325
  • 26 شهریور 1401 - 16:21
شهرستان باغملک بر سکوی اول توسعه احداث گلخانه‌ها در استان خوزستان
شهرستان باغملک استعداد و پتانسیل این را دارد که قطب گلخانه‌ای در جنوب غرب کشور شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: شهرستان باغملک با ۱۱۱ درصد تحقق اجرای سهمیه مصوب، رتبه اول را در خصوص توسعه احداث گلخانه‌ ها در خوزستان در سال ۱۴۰۱ بدست آورده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در تشریح این خبر گفت: کشت محصولات گلخانه‌ای یکی از شیوه‌های مدرن برای مقابله با تغییرات جوی اثرگذار بر گیاهان مانند گرما و سرما و کم آبی و البته راهی برای تولید محصولات با کیفیت و کاهش ضایعات در بخش کشاورزی محسوب می‌شود و تولید محصول در گلخانه نسبت به هوای آزاد ۱۲-۱۰ برابر افزایش می‌یابد.

یوسف پیش بین افزود: خوشبختانه طی چند سال اخیر شاهد روند روبه رشد توسعه گلخانه‌ها در شهرستان باغملک بوده ایم ، به طوری که در حال حاضر بیش از ۹۰ واحد گلخانه فعال در سطح ۳۵ هکتار کشت گلخانه با تولید محصولاتی از قبیل توت فرنگی، پاپایا، خیار، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، گل و گیاه زینتی و نهال درختان مثمر در شهرستان وجود دارد که سالانه بیش از ۱۷۰۰ تن تولید محصولات گلخانه‌ای و بیش از ۳ میلیون گل و نهال تولید می‌کنند.
وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در این زمینه پرداخت شده است و شهرستان باغملک دارای رتبه اول توسعه گلخانه‌ها در سطح استان خوزستان است و استعداد و پتانسیل این را دارد که قطب گلخانه‌ای در جنوب غرب کشور شود.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=4325

ثبت دیدگاه