• برابر با : Saturday - 30 September - 2023
2
صبح امروز انجام شد؛

گفتگو با خانواده رزمی کار در شهرستان باغملک

  • کد خبر : 4341
  • 27 شهریور 1401 - 16:45
گفتگو با خانواده رزمی کار در شهرستان باغملک
همسرم قهرمان زندگی من است....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: پای گفتگو با استاد فتح الله شهریاری مربی و رئیس هیئت ووشوی شهرستان در باشگاه ورزشی ذوالفقار نشستیم.
وی از پرسنل نیروی دریایی و نیروهای تکاور بوده است و دارای مدرک کارشناسی در رشته تربیت بدنی است که اکنون بازنشست شده و توانسته با تلاش و راه اندازی این باشگاه موفق عمل کند و شاگردان زیادی را در این رشته تربیت کند.

استارت کار و علاقه ام را با برادر بزرگم شروع کردم

او میگوید از کلاس چهارم ابتدایی با دیدن مسابقات ووشو از تلویزیون علاقه خاصی به این رشته پیدا کردم ، با برادر بزرگم به اهواز رفتم و در سال ۷۱ ، ۷۲ تکواندو را شروع کردم ، کلاس اول راهنمایی بودم که در شهرستان رامشیر وارد ورزش های رزمی شدم و کونگ فو کار شدم و در سال ۷۴ توانستم مقام استانی کسب کنم و پس از آن در چند مسابقه دیگر شرکت کردم.

وقتی با ارتش آشنا شدم

در سال ۷۶ با نیروی دریایی ارتش آشنا شدم و با آزمون استخدامی در رشته آموزش تکاوری ، تفنگ داری و عملیات ویژه وارد ارتش در منجیل آموزش دیدم و با توجه به آمادگی جسمانی بالایی که داشتم توانستم با موفقیت مراحل را طی کنم ، همزمان ادامه تحصیل را نیز ادامه دادم و با حضور اساتید مجرب سطح آموزش خود را بالاتر بردم و با ترفیع گرفتن به عنوان مدرس دوره تکاور ، دفاع شخصی و جنگ تن به تن انتخاب شدم.

بعد از مدتی انتقالی گرفتم و در خرمشهر به عنوان جانشین و معاون تربیت بدنی و بعد از مدتی به عنوان رئیس تربیت بدنی نیروی دریایی ارتش در آبادان و خرمشهر  ۱۸ سال خدمت کردم و همزمان با تاسیس باشگاه ورزشی ، رشته ووشو را آموزش دادم و به مدت چهار سال نیز رئیس هیات ووشو خرمشهر بودم.

دخترم چندین مقام کشوری و استانی دارد

دخترم با علاقه ای که داشت وارد این رشته شد و چندین مقام استانی و کشوری کسب کرد و پسرم و همسرم نیز وارد این عرصه شدند و طبق علاقه خود تا کنون موفق عمل کردند.


به دلیل علاقه ای که به شهرم داشتم پس از سال ها برگشتم

با علاقه خاصی که به شهرم باغملک داشتم پس از سال ها برگشتم و میخواهم که برای جوانان کار کنم ، زیرا وقتی به مسابقات میروم دوست دارم که نام شهرم در همه استان ها و کشور بدرخشد و با آمدن به باغملک پس از ۲۴ سال بازنشستگی پیش از موعد و راه اندازی باشگاه ، پس از ۶ ماه تلاش توانستیم یک تیم را برای مسابقات آماده کنم و ۴ مقام کسب کردیم و پس از یک سال تلاش در جمعه هفته گذشته و حضور در مسابقات از ۳۲ نفر ۳۰ نفر از آنها مقام آوردند و بنده نیز به عنوان مربی برتر معرفی شدم ، با دیدن شادی شاگردانم و درخشش شهرم باغملک به آرزوی دیرینه خود رسیده ام و تمامی این هزینه ها را شخصی پرداخت میکنم.

همسرم قهرمان زندگی من است

همسرم در کنارم بود تا توانستم موفقیت های زیادی را کسب کنم و پشتوانه ام است ، مشوقم جهت ادامه تحصیل بود و اکنون نیز پا به پای من حرکت میکند ، دخترم داری کمربند دان ۳ ، مدرک داوری درجه ۳ ، مدرک مربی گری درجه ۳ و دانشجوی کارشناسی رشته تربیت بدنی است و پسرم اول راهنمایی است ، قهرمان انتخابی یک کشور و دارای کمربند قهوه ای است و به امید خدا آینده خوبی در این رشته خواهد داشت.

در همه رده های سنی شاگرد داریم

در همه رده ها شاگرد داریم و استقبال خوبی در این رشته شده است ، اما در فصل تابستان بیشتر شاگرد داریم و سعی میکنیم برای دانش آموزان زمانی را مد نظر قرار دهیم که با درس آنها تداخل نداشته باشد ، دخترم مربی بانوان است و همسرم نیز در کنار آن بخش آمادگی جسمانی را بر عهده دارد و علاوه بر آموزش های رزمی برنامه رژیم غذایی نیز خواهیم داد.

حرف آخر

به جوانان توصیه میکنم ایمان و اعتقادات خود را بالا ببرند و به خداوند توکل کنند و برای سلامتی روحی و جسمی خود ورزش را در اولویت قرار دهند ، زیرا همه جوانان ما در این رشته و سایر رشته های ورزشی مستعد هستند.

 

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=4341

ثبت دیدگاه