• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
3
در اهواز؛

شرور مجازی در خوزستان دستگیر شد

  • کد خبر : 6613
  • 02 اسفند 1401 - 19:05
شرور مجازی در خوزستان دستگیر شد
کاربران شبکه‌های اجتماعی و بخصوص بانوان نسبت به نگهداری تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی دقت بیشتری داشته باشند....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شناسایی و دستگیری شیادی خبر داد که با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی از افراد اخاذی می‌کرد.
سرهنگ علی حسینی، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در تشریح این خبر گفت: در پی وصول چند مرجوعه قضایی به پلیس فتا مبنی بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصی درفضای مجازی، در این راستا پرونده‌هایی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکیان، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیان پرونده و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس متهم شناسایی وبا هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.
این مقام انتظامی ادامه داد: در بازجویی‌ها و کشفیات صورت گرفته مشخص گردید که این متهم تصاویر بانوان را به شیوه‌های مختلف جمع‌آوری و به‌جهت سؤاستفاده از آن‌ها در تلفن هوشمند خود نگهداری می‌کرده است . در نهایت پرونده به همراه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال گردید.
سرهنگ حسینی یادآور شد: کاربران شبکه‌های اجتماعی و بخصوص بانوان نسبت به نگهداری تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی دقت بیشتری داشته باشند و این تصاویر و فیلم‌ها را در شبکه‌های مجازی برای دیگران حتی اعضای خانواده و بستگان ارسال نکنند زیرا ممکن است در آینده مورد سوءاستفاده واقع شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=6613

ثبت دیدگاه