• برابر با : Sunday - 1 October - 2023
3
در باغملک؛

کارگاه آموزشی فریزبی برای اولین بار در شهرستان باغملک برگزار شد

  • کد خبر : 6544
  • 30 بهمن 1401 - 20:03
کارگاه آموزشی فریزبی برای اولین بار در شهرستان باغملک برگزار شد
محمدحسن زبرجد رئیس کمیته فریزبی هیات ورزش های همگانی استان خوزستان به عنوان مدرس این دوره آموزش های لازم را داد....

به گزارش پایگاه خبری آوای باغملک: کمیته فریزبی هیات ورزش های همگانی استان خوزستان با همکاری هیات شهرستان باغملک برای اولین بار کارگاه آموزشی فریزبی را در شهرستان باغملک برگزار کرد.
در این دوره آموزشی یک روزه جمعه ۲۸ بهمن ماه ۱۴۰۱ در زمین چمن شماره ۲ شهدای هفت تیر باغملک به صورت رایگان برای علاقه‌مندان به این رشته ورزشی مفرح برگزار شد.
محمدحسن زبرجد رئیس کمیته فریزبی هیات ورزش های همگانی استان خوزستان به عنوان مدرس این دوره آموزش های لازم با موضوع هفت سبک اصلی فریزبی را آموزش و شرکت کنندگان نیز به صورت عملی به تمرین پرداختند.

آشنایی با رشته ورزشی فریزبی
فریزبی به صفحه‌ای از جنس پلاستیک به شکل دایره‌ای و لبه‌دار گفته می‌شود که وزن آن بین ۱۱۰ تا ۲۰۰ گرم و به قطر ۲۰ الی ۲۵ سانتی‌متر است. صفحه فریزبی به واسطه شکل آیرودینامیک خود، قادر است تا مدتی روی هوا معلق بماند یا به صورت چرخان چرخان مسافتی را طی کند. از دیسک فریزبی برای تفریح و ورزش رقابتی استفاده می‌شود.
بازی فریزبی را در محیط باز با هر وسیعتی مثل پارک، پارکینگ و … با حداقل حضور دو نفر می‌توان انجام داد. بازی به صورت پر تاپ و دریافت صفحه طبق قوانین خاصی است.
برای پرتاب صفحه‌ی فریزبی باید انگشت اشاره را روی لبه فریزبی، و سه انگشت دیگر را زیر صفحه قرار دهید. سپس باید به پهلو نسبت هدفی که گرفته اید بایستید. اگر راست دست هستید، پهلوی راستتان و اگر چپ دست هستید پهلوی چپتان ، ابتدا دستتان را به سمت داخل بدن در ناحیه شکم نگه دارید سپس آرنج را به طور کامل باز کنید و با رها کردن فریزبی انگشت‌ها را به سمت هدف نشانه بگیرید. سطح فریزبی باید تمام مدت با سطح زمین موازی باشد.
فریزبی در حدود ۴۰ نوع سبک بازی مختلف دارد که بر اساس دیسک‌ها با ابعاد و وزن‌های مختلف طبقه بندی می‌شوند. از حدود ۴۰ سبک مختلف، تعداد ۷ سبک آن بطور رسمی توسط فدراسیون جهانی فریزبی حمایت می‌شود. بازی‌های فریزبی آلتیمیت، فریزبی گلف، حرکات نمایشی انفرادی با فریزبی در فدراسیون جهانی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

لینک کوتاه : https://avaybaghmalek.ir/?p=6544

ثبت دیدگاه